چگونه بعد از بازسازی منزل، دکوراسیون داخلی خانه کوچک خود را انتخاب کنیم؟
بیشتر مردم عادت دارند، برای خرید لوازم منزل خود فقط به زیبایی آن توجه میکنند و بر اساس زیبایی اجناس، سلیقه شان را شکل میدهند در صورتی که این روشی غلط می‌باشد. شما می‌توانید فقط با صرف زمان کمی بیشتر، چیدمان مورد دلخواهتان را داشته باشید نه چیدمانی که بعد از مدت کوتاهی خسته کننده باشد و شما را وادار به شروع به تغییرات کوچک و پیچیده کند.
قبل از خرید و بازسازی خانه خود، یک تصویر از خانه دلخواهتان در ذهنتان تجسم کنید و جز به جز تمام چیزهایی که در آن دکوراسیون موثر بوده را بنویسید یا بگردید و در اینترنت نمونه های مشابه اش را پیدا کنید، منظور از جز به جز فقط مبل و میز و پرده نیست، منظور تمام وسایل مورد نیاز زندگی است که همه در زیباتر شدن منزلتان تاثیر دارند، است. بعد از تجسم و جستجو در اینترنت یا در صورت محدود نبودن بودجه استفاده از مشاور دکوراسیون داخلی جهت بازسازی و چیدمان، بعد یک لیست از تمام موارد مورد نیاز را با جزییات( رنگ، جنس، ابعاد، حدود قیمت) تهیه کنید، حالا میتوانید خیلی راحتتر خریدتان را انجام دهید و چون می¬دانید که چه میخواهید، هرکسی نمی تواند در خریدتان اعمال نظر کند و در نهایت میتوانید فضای دلپذیر و مطلوبتان را داشته باشید.
هیچ وقت، هیچکدام از وسایل منزلتان، از ریز و درشت را فقط برای اینکه خریدتان کامل شود یا صرفا برای اینکه مد است، خریداری نکنید. اگر در یک آپارتمان کوچک زندگی میکنید و بودجه زیادی ندارید میتوانید با بکار بردن هوشمندانه اشیا جلوه زیباتری به منزلتان بدهید، مثلا:
همیشه در خانه های کوچک میزهای وسط مبل یا میز نهار خوری محل تجمع اشیای نامربوط یا حتی مربوط است که همه باعث شلوغ و نامنظم شدن فضا میشود پس سعی کنیم برای هرچیز جایی در نظر بگیریم، مثلا در چیدمان منزل خود چندتا ظرف شیشه ای دردار در سایزهای مختلف که هزینه زیادی هم ندارد برای شیرینی، شکلات و آجیل که هم جنبه تزیینی و زیبایی داشته باشد هم کاملا قابل استفاده است، تهیه کنید و روی میز وسط مبل بگذارید و از آوردن ظرفها متفرقه برای تنقلات خودداری کنید.

دکوراسیون و ظرف تنقلات
دکوراسیون و ظرف تنقلات

 

طراحی داخلی و ظروف پذیرایی
طراحی داخلی و ظروف پذیرایی

بعد از بازسازی ساختمان خود، بجای استفاده از لوستر های دیواری یا روشنایی های گازی که هنوز هم در خیلی از خانه ها وجود دارد از شمعدان های دیواری استفاده کنید.

جا شمعی در طراحی داخلی
جا شمعی در طراحی داخلی

 

جا شمعی در طراحی داخلی
جا شمعی

سبد لباس چرک در همه خانه ها دیده میشود، که یک وسیله نازیبا و گاهی اوقات اضافه در فضای منزل است. در صورتی که با تنوعی که امروزه در بازار وجود دارد میتوانید از سبد های حصیری یا چوبی که کاربری صندلی یا میز روزنامه و مجله هم دارند، استفاده کنید که هم زیباست هم کاربردی.

جای لباس در طراحی داخلی
جای لباس در طراحی داخلی

 

جای لباس در طراحی داخلی
جای لباس

با قرار دادن یک سبد زیبا در گوشه ای از خانه میتوانید وسایلی ضروری که باعث نامرتب شدن خانه میشوند را از دید پنهان کرد ولی در عین حال دم دستتان وجود داشته باشند.

سبد در طراحی داخلی
سبد در طراحی داخلی

همیشه در بازسازی ساختمان خود، چه بزرگ چه کوچک، یک فضا را به آرامشتان اختصاص دهید، این فضا میتواند یک دیوار یا گوشه از منزلتان باشد که هر چیزی که به شما حس خوبی میدهد یا آرامتان میکند درآن قرار میگیرد. این آرامش میتواند با تعدادی عکس ایجاد شود، کتابخانه، شمع، گل و گیاه . یا تعدادی اشیاء ارزشمند و خاطره انگیز، لزوما نباید از اشیای گرانقیمت و عتیقه پر شود هر چیزی که شما با دیدنش آرام میشوید.

شلف در طراحی داخلی
شلف در طراحی داخلی

با توجه به توضیحات بالا متوجه میشوید که در چیدمان و بازسازی خانه های کوچک با کمی دقت میتوانیم فضای مورد دلخواهمان را ایجاد کنیم.