چگونه محل سوراخ میخ روی دیوار را ، از بین ببریم
دیوار ها، محل مناسبی برای آویزان کردن تابلو ها ، ساعت دیواری و سایر اقلام تزئینی می‌باشند. ولی تغییر و جابه‌جایی منزل، این میخ ها که برای آویزان کردن این اقلام روی دیوار زده شده اند، دردسر هایی را هم ایجاد میکنند. راه های مختلفی برای از بین بردن جای این میخ ها ، بدون بازسازی خانه ، وجود دارد که در این مقاله به آنها اشاره می‌شود.

جای میخ روی دیوار
جای میخ روی دیوار

روش های صحیح از بین بردن محل سوراخ میخ روی دیوار
روشهای زیادی برای پوشاندن جای میخ روی دیوار وجود دارد: مانند:
• کاغذ دیواری
• بتونه و رنگ
• استفاده از صابون سفید
• مالیدن خمیردندان
• رنگ های بافت دار
• دیوارپوش

بتونه روی دیوار
بتونه روی دیوار

روش کاغذ دیواری
یک راه اصولی و صحیح و سریع ، بدون رنگ و بو، استفاده از کاغذ دیواری برای یک دیوار است. البته اگر دیوارهای دارای سوراخ ، زیاد می‌باشند، استفاده از این روش مقرون به صرفه نمی‌باشد ولی برای یک یا دو دیوار روش خوبی به حساب می‌آید چون با این روش نه تنها سوراخ ها پوشیده می‌شود، بلکه جلوه جدید به خانه شما داده می‌شود.

کاغذ دیواری در بازسازی
کاغذ دیواری در بازسازی ساختمان

بتونه آماده و رنگ کردن دیوار
یکی از راه های رفع جای سوراخ میخ ، استفاده از بتونه آماده و رنگ کردن آن است. البته نیازی به رنگ و بتونه زیادی نیست، در این روش ، این کار بسیار ظریف و و در محدوده خود سوراخ انجام میگیرد. مقدار خیلی کمی بتونه را روی انگشت خود بزنید، سپس آن را داخل سوراخ فرو کنید. اگر اطراف محل سوراخی که بتونه کردید کثیف شد با دستمالی خیس پاک نمایید. بعد از خشک شدن بتونه، با مقداری بسیار کمی رنگ آکریلیک و یک قلموی ظریف و کوچک، محل بتونه را رنگ نمایید. توجه کنید شما نیاز به یک قوطی رنگ ندارید و یک تیوپ رنگ آکریلیک قابل تهیه از لوازم نقاشی یا فنی مهندسی نیز برای این کار کافیست.

بتونه روی دیوار
بتونه روی دیوار

استفاده نمودن از صابون سفید
از دیگر روش هایی که بدون بازسازی ساختمان بتوان اثرات سوراخ میز را ازبین برد، استفاده از صابون است. در این روش صابون را در محل سوراخ بمالید و سپس اطراف آن را با پارچه خیس تمیز نمایید. دقت داشته باشید دستمال خیس را به مقداری بمالید تا صابون داخل سوراخ از بین نرود.

صابون زدن روی دیوار
صابون روی دیوار

مالیدن خمیر دندان
خمیر دندان نیز از مواد در دسترسی هست که می‌توانید از آن برای رفع گودی سوراخ میخ ها و پیچ ها، بدون اینکه زیر بار هزینه های بازسازی ساختمان بروید، استفاده نمایید. یک خمیردندان سفید را پیدا نمایید و روی سوراخ ها را کاملا پر نمایید. البته به دلیل اینکه خمیر دندان بعد از خشک شدن کمی منقبض و جمع می‌شود، این کار را در چند مرحله انجام دهید تا روی آن چروک نیافتد و فرو رفتگی در آن ایجاد نشود.

از بین بردن سوراخ میخ به وسیله خیمر دندان روی دیوار
خیمر دندان روی دیوار

رنگ های بافت دار( تکسچر)
قبل از استفاده از این رنگها شما باید از سیلر¬استارت¬لاتکس و فاساد استفاده کنید که به راحتی از ابزار فروشی های و رنگ فورشی ها قابل تهیه می‌باشد. این مواد خود خاصیت پوشانندگی دارد و تمام خلل و فرج های دیوار را پر می¬کند.

رنگ های بافتدار در بازسازی ساختمان
رنگ بافتدار
اجرای رنگ بافتدار
اجرای رنگ بافتدار

دیوارپوش
دیوارپوش¬ها در انواع مختلفی در بازار وجود دارند، که با توجه به فضای مورد بازسازی میتوانید طرح مورد نظرتان را انتخاب کنید، این روش برای فضاهای اداری مناسب تر است، نیازی هم به زیرسازی ندارد.معمولا دیوار پوش ها طرح چوب یا ساده هستند، البته اخیرا طرح سنگ نیز به مجموع طرح ها اضافه شده.

دیوار پوش پی وی سی
دیوار پوش